Základní povely

5. srpna 2009 v 17:09 | **Mopsíčkářka** |  povely
Základní povely je dobrý psa naučit,protože pokud to zanedbáte budete s tím mít velký problémy a věřte,že já vím o čem mluvím.U našeho Rexa sme totiž zanedbaly základní výcvik a tak to dopadlo.Pes neumí poslouchat a musíte na něho pořád řvát aby poslouchal,ale on to nechápe.a proto sem se kdysy rozhodla,žhe ho to plostě naučit musím a taky sem to tak udělala.začalo sem ho učit v 5 letech,ale je to dost těžký a de to pomalu ale naučíte ho to.

ZÁKLADNÍ VÝCVIK
1.Nesmíš
jako první povel bys ste měly psa naučit povel NESMÍŠ,je to fakt dobrej a užitěčnej povel,protože si ho pes dobře pamatuje už od začátků.
jak na to:pokud vidíte,žhe pes dělá něco co nechcete aby dělal jednoduše mu zatlačte na bedra a řekněte NESMÍŠ(u štěnat netlačte tak moc jenom z lehka)!!!
2.Sedni
toto je taky důležitej povel,protože díky tomuhle povelu konná pes další povely.typu:pac.ke mně atd.je to jeden opravdu z nejzákladnějších povelů co by pes měl umět.
jak na to:dejte si psa na vodíkto a a tlačte mu na "zadek" dukud si nesedne.jak mu budete tlačit na zadek tak říkejte sedni.až si sedne pochvalte ho dejte mu pamlsek a pohlaďte.
další typ je takovej ,žhe vezmete pamlsek a dáte ruku na horů aji s pamlskem a pes se na něj bude dívat pak se unaví a sedne si.potom ho pochvalte a pamlsek mu dejte.
3.Lehni
lehni jeden taky z nejduležitějších povelů,taky je to důležitý psa naučit.
jak na to:dejte si psa na vodítko a řekněte mu aby si sedl.a potom mu jemně přistoupněte na vodítko blízko krku a říkejte lehni.psa to bude tlačit k zemiu a nakonec si lehne.až si lehne dejte mu pamlsek
4.Zústaň a Ke mně
tato je dobré psa naučit aby nechodil pořád za váma jak ocásek.
jako na to:dejte si psa na svinovací vodítko a posaďtě ho.potom děte dál a dál a řekněte Ke mně a vruce mějte pamlsek.pak ho zase posaďte a jděte dál něž před tím a tak to zkoušejte pořád dál a dál.pokud pes nevidrží a přběhne k vám kdy neměl tak hoznovu posaďte a jděte dál
5.Pusť
je to dobré na aport atd.
jak na to: vemte si do ruky hračku pro psa a pamlsek.hoďte mu hračku on pro ni půjde,půjde k vám a nechce vám ji dát.vy ,ale musíte zarágovat a ukázat mu ,že máte pamlsek a říkejte Pusť!on to postím pochvalte ho dejte mu pamlsek a vemte si hračku.
6.Chůze u nohy
Ajjjajjjj,tak to je pro některý psi oříšek.někteří psi sou totiž předurčeni k lovu nebo tahání saní jako třb.Sibiřský Huski.a tak se to pes musí plostě naučit.a nebojet když vám to hned nepůjde,nám to s Rexem taky ještě nejde,protože je to plostě tahací pes.XD
jak na to:dejte si psa na vodítko a jděte se s ním projít po zahradě nebo jenom tak ven.psa si dejte k levé noze a pořádně držte vodítko na co nejkradším intervalu.pokud pes náhne tak s ním trochu škubněte a řekněte Nesmíš.potom až se to bude lepšít s tím taháním tak mu vodítko postupně uvolňujte.

napsala
**Mopsíčkářka**
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama